Další zářez na stojanu

Robin Hiseman

09.11.2009
Robin Hiseman
Designer

V roce 2001, dávno předtím, než se objevil zaměstnání s EGD na obzoru, jsem psát články pro National Golf časopisů. Jeden z nich, na skotské golfové mag, "zásobnících", se zabýval dopadem moderních technologií na designu našich historických golfových hřišť. Chcete-li zvýraznit bod jsem vymyslel apokalyptický scénář, přičemž R & A byli nuceni opustit Old Course jako otevřené místo. Popsal jsem poslední akt jeho ponižující zániku v rukou neomalený, dospívající zázrak, který po obdržení Claret Jug, okamžitě prohlásí, že je ukončení "skutečný" golf se soustředit na více ziskové "Virtual Golf World Series". Článek je uveden níže, takže si můžete přečíst sami, ale v souhrnu se předpokládalo postupné deformaci a natahování The Old Course, aby odpovídala neúprosný pochod technologie výroby, dokud se rozhodl, že profesionální golf přerostla Old Course a musí jít dál.

Bunkered Magazine - červen 2001 (klikněte pro zobrazení ve formátu PDF)

A tak se dostáváme k otázce dne; rozšíření silniční díry budování nové odpaliště na driving range. Izolovaně, je to dobrý nápad. Bude to, aby jízdní zóny zpět o 35 yardů a tím učinit výzvu druhou ranou spíš to bylo v "starých časů ™". Skvělé! Problém vyřešen! No ... visí na mo. Je to opatření, kterým se opravuje problém, jen to pojmout? Všichni víme, že dnešní profesionální golfisté jsou planoucí míč mnohem dále, než byli zvyklí. Rychlý sken z úředních European Tour jízdních Statistiky vám řekne, že 156 hráči v průměru více než 280 yardů s jejich tee záběry a 11 horní průměr 300 yd! To je obrovská vzdálenost trefit golfový míček. Přesto řídící orgány budou předkládat statistické údaje, které prý dokazují, že golfový míček bude jen okrajově dále, než tomu bylo před 20 lety. No, možná Iron Byron třeba hlavou dolů do posilovny, protože to je místo, kde horní PRO jdou. Jejich lepší klimatizaci a swingové techniky, v kombinaci s lepšími plesy, clubheads a hřídele se začínají dělat předpověď výsměch Old Course odlišné reality. Připínání na liché odpaliště tu a tam není řešení problému, který je zákeřně nerezavějící základy golfu je nejdražší místo.

Zpět v roce 1984, Uwe Hohn vyběhl na pódium a vrhl oštěp do vzduchu. 104,80 m od hotelu, se vrátil na Zemi. V té době a vzdálenosti historii hodu soutěže navždy změnil. Úředníci IAAF se na sebe podívali, a dospěl k závěru, že pokud by nebylo něco zatraceně rychle, šli čelit možnost steeplechase konkurenta, nebo ještě hůř, člen davu se probodl. Takže se změnil technické specifikace soutěže oštěp a naráz srazil 15-20 metry pryč hody. Vítěz zůstal soutěžící, který mu hodil nejdále. Hodnota vítězství nebyla snížena změnou pravidla a sport pokračuje, 25 letech, které mají být obsaženy bezpečně uvnitř infield obvodu 400 metrů trati.

Orgány Golf by mohl hodně naučit z tohoto příkladu ...

 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • StumbleUpon
 • Twitter
 • email
 • Reddit
 • RSS
 • Technorati
 
1 Comment »
 1. Velmi dobře napsaný článek Robin a ten, který trefit se před osmi lety! Tam je ještě žádná známka kontroly prováděny snížit vzdálenost golfový míček může cestovat. Věci se jen zhoršila, (nebo to má být lepší?), Protože si zvýšit tuto obavu.

  Do jisté míry nově designu kurzy přijali výzvu a poskytnout turnaje místa pro dnešní profesionály. Oni jsou nyní přinejmenším dobrým par 5 déle než Barma silnice na Wentworth klubu, kurz, který byl viděn velmi dlouhou před 30 lety. Se jedná o "Mistrovství" místa, která jsou v průšvihu, protože jsou založeny převážně na soukromých klubech, kteří mají omezené půdu a zdroje. Odpověď spočívá s R & A a USGA, které dostali odvahu vzít na vyrábí? Umožňuje čelit, golfový míček byl dále létání od té doby přestaly vycpávky s peřím a tam byl malý zásah ze strany vládnoucích orgánů od roku.

  Kevin

  Komentář od Kevin Munt - 09.11.2009

Zanechat komentář